Krbová kamna HAAS SOHN ARKTIC černá

MOŽNOST BOČNÍHO PŘIKLÁDÁNÍ
Doprava ZDARMA Dárek
Cena: 30 990 Kč s DPH

Termín dodání: Skladem

Výrobce: HAAS SOHN
Kód: 0470315000000

DOPRAVA zdarma

Tento produkt doručíme v rámci ceny.

Krbová kamna HAAS SOHN ARKTIC černá

Krbová kamna HAAS SOHN Arktic o výkonu 3,4 - 12 kW a účinností 80 %. Napojení do komínu je horní a zadní o průměru 150 mm. Kamna HAAS SOHN Arktic mají terciální přívod vzduchu a možnost bočního přikládání.

Terciální spalování

Terciální spalování –  nazývané jako "dvojí spalování" je spalovacím procesem zužitkovávajícím zbytkových hořlavých plynů, které by za jiných okolností odešly nevyužity se zplodinami komínem. Přívod terciárního vzduchu u krbových kamen firmy HAAS+SOHN Rukov je záměrně neregulovatelný a vedený po bocích spalovací komory. Systém využívá vzduchu vedeného kanálky podél spalovací komory, kde se předehřeje na vysokou teplotu, čímž podpoří kvalitnější spalování. Toto řešení umožňuje přirozené zásobování plamene v odpovídajícím místě podle stávající potřeby a fáze hoření.

Konstrukční provedení

Kamna jsou svařena z ocelových plechů o tloušťce 2-5 mm. V prostřední části kamen je spalovací komora uzavíratelná pomocí přikládacích dvířek, která jsou u některých typů opatřena samozavíracím mechanismem. Dvířka jsou osazena speciálním velkoplošným sklem, které je schopno odolávat teplotám až 800 C. Vnitřní prostor spalovací (plnící) komory je vyložen tepelně a pevnostně odolnými tvarovkami.
Ve spodní části spalovacího komory je zpravidla umístěn jednoduchý, pevný litinový rošt. Před roštem je umístěna zábrana proti vypadávání a sesouvání paliva na dvířka (čelní sklo). Pod roštem je prostor pro popelníkovou zásuvku. Prostor ve spodní části kamen může být využit jako zásobník paliva. Opláštění kamen může být provedeno z ocelového plechu, keramických dlaždic popř. obloženo silnostěnnými kachlemi nebo přírodním kamenem. Ocelová konstrukce kamen včetně plechových obkladů je chráněna speciální žáruvzdornou barvou.

 

 

Parametry

Jmenovitý výkon: 12,1 kW
Rozsah výkonu: 3.4 - 12.1 kW
Výkon min.: 3,4 kW
Výkon max.: 12,1 kW
Průměr kouřovodu: 150 mm
Hmotnost: 92 kg
Účinnost: 80 %
Externí přívod vzduchu: ne
Výška: 806 mm
Šířka: 670 mm
Hloubka: 346 mm
Napojení kouřovodu: horní + zadní
Trouba: ne
Palivo: dřevo, dřevěné brikety, uhelné brikety
Plotýnka: ne
Barva: černá

Dotazy a komentáře

Váš dotaz, komentář


Odesláním formuláře potvrzujete souhlas s podmínkami ukládání osobních údajů obchodu 24krby.cz.