Nordpeis

24krby

O společnosti

Firma Nordpeis byla založena v roce 1984. Od té doby je norská historie a tradice součástí kamen Nordpeis. Kvalita, inovativní technologie a atraktivní design byly vždy hlavním zájmem společnosti. V kamnech Nordpeis se snoubí tradice s moderní funkčností. Oheň probouzí vzpomínky na minulost a zároveň plně odpovídá aktuálním trendům..

Vývoj a cíle

Společnost Nordpeis vyvíjí produkty, které splňují nejpřísnější požadavky na čisté spalování, což vede k velmi hospodárnému využívání dřeva a šetří životní prostředí. Cílem je vyrábět kamna s velkou plochou skla, která uživateli nabízí ničím nerušený pohled do plamenů. V dnešní době je společnost Nordpeis předním výrobcem kamen na trhu. Mají vlastní laboratoř a neustále pracují na vývoji jak nových modelů, tak i na inovaci stávajících.

Víc než jen teplo

Kamna už dávno nejsou pouhým nosičem tepla, jsou srdcem každé domácnosti. Díky širokému sortimentu jednotlivých konstrukčních variant si každý najde ta správná kamna.

Design

Kamna jsou zdrojem tepla a budou Vám sloužit po mnoho let. Z tohoto důvodu je důležité, aby splňoval všechny požadavky a potřeby uživatele. Hledáte hlavní zdroj vytápění nebo chcete jen vytvořit atmosféru? Chcete malý a jednoduchý zdroj tepla nebo mají být kamna ústředním bodem ve Vašem domě?

Trvanlivé a moderní

V souladu s tradicí Nordpeis je design jedním z pilířů naší filosofie. Funkce a i forma jsou pro nás velmi důležité. Naše modely jsou kombinací tradičních norských krbů a kamen a skandinávského designu. Snažíme se ale také sledovat ostatní evropské trendy. Během života ve Vašem domě či bytě se můžete rozhodnout vyměnit třeba pohovku nebo změnit celý interiér. Proto je důležitý nadčasový design. S kamny Nordpeis učiníte dobrou volbu – nyní a na mnoho dalších let.

„Jako designér vnímám krb jako nejdůležitější část interiéru. Krb je pro mě prvek, který musí splňovat technické a zároveň estetické požadavky, a optimálně se hodí do daného interiéru.“ Ingvild Wasbotten Mørk, Produktdesigner

24krby

Materiál

Společnost Nordpeis testuje více než 30 let různé materiály pro výrobu krbů a kamen. Ve spolupráci s předními laboratořemi a univerzitami jsme vyvinuli materiály, které splňují nejvyšší požadavky odolnosti vůči teplotnímu zatížení a výkyvům.

Nordpeis speciální betony

ShapeStone Light

Speciálně vyztužený lehký beton je relativně lehký materiál. Stálost a pevnost tohoto materiálu je dána vyztužujícími vlákny. Díky tomu je materiál odolný vysoké zátěži v místech, kde je potřeba. Prefabrikované díly, které jsou vyráběny z tohoto materiálu, umožňují rychlejší a jednodušší montáže kamen. Navíc lze pak plášť kamen natřít Vámi zvolenou tepelně odolnou barvou.

ShapeStone

Tento beton je těžší verzí předešlého materiálu. Má velmi hladký povrch. Při výrobě betonových materiálů je každý proces ve výrobě velmi pečlivě hlídán speciálně vyškoleným personálem tak, aby splňoval všechny požadované technické parametry

Colorado

Colorado je speciální beton s voskovaným a leštěným povrchem. Tento povrch je stálý a nelze jej upravovat či měnit. K dispozici je v bílé, přírodní a antracitové barvě. Užitnými vlastnostmi splňuje stejná kritéria jako ShapeStone a ShapeStone Light.

Thermotte™

Thermotte ™ je světlý kámen, který se používá pro vystýlku ve spalovací komoře. Zabraňuje jejímu zakouření a usazovaní sazí. Je odolný vůči vysoké teplotě spalování, až 1280 °C. Vysoce odolný proti nárazu a pevný. Navíc přispívá k optimálnímu využití paliva a čistějšímu hoření.

Akumulační materiál PowerStone™

PowerStone™ je jedinečný akumulační materiál vyvinutý přímo firmou Nordpeis. Akumuluje tepelnou energii vytvořenou spalováním dřeva, aby ji pak rovnoměrně a postupně po dlouhou dobu sálal do okolí. To zajistí dokonalou tepelnou pohodu bez přetápění místnosti. PowerStone je využíván a nabízen s řadou kamen Salzburg. U některých modelů lze PowerStone doplnit a objednat jako příslušenství.

24krby
Řazení: nejlevnější nejdražší A - Z Z - A
Řazení: nejlevnější nejdražší A - Z Z - A