Krbová kamna Aduro

DÁNSKÁ KRBOVÁ KAMNA ADURO

Aduro a oheň...by měl být zážitek...

Dánská konvekční kamna ADUROv sobě snoubí moderní design, uživatelskou přívětivost, kvalitu a uživatelské funkce v jeden komplexní celek. S krbovými kamny Aduro jsme vytvořili podmínky pro nespočet krásných chvil ve Vašich domovech, ať moderních či klasických. Krbová kamna byla navržena známými dánskými architekty Torbenem Madsenem a Casperem Stormem, jejichž prvořadým úkolem bylo vytvořit moderní a ekologicky šetrná krbová kamna za atraktivní cenu. Výsledkem je sortiment jednoduché a stylové linie se skrytými panty a bez viditelných svárů. Ovládání je diskrétně skryto tak, aby nebyl narušen zážitek z živého ohně. Všechna krbová kamna jsou konstruována s vysoce účinným systémem oplachu skla, který zabraňuje sazím se na skle usazovat. Krbová kamna jsou konvekční, tzn. teplo je distribuováno po místnosti prostřednictvím cirkulace vzduchu. To vytváří jednotnou teplotu v místnosti a zároveň znamená, že je možné umístit krbová kamna blíže hořlavým materiálům.

Výhody produktů ADURO

 • Aduro-tronic regulátor přisávání primárního vzduchu
 • ASR - informačně bezpečnostní systém
 • různé konstrukce - volněstojící, závěsná, na noze
 • různé prosklení - čelní, boční, rohové
 • obklad kamen - mastek, vápenec, pískovec
 • skandinávský minimalistický design
 • regulovatelný výkon od 2 kW
 • prodloužená záruka 5 let (nutná registrace)
 • vysoké účinnosti přes 80%
 • vysouvací zásobník na kolejničkách
 • kamna s akumulací
 • značkové ADURO krbové nářadí a koše na palivo

Regulátor "Aduro-tronic automatic"

Tento unikátní systém regulace přisávání primárního vzduchu (který je patentován společností Aduro) je velmi praktickou pomůckou, která za Vás reguluje ovladač přisávání primárního vzduchu a zaručuje, že je v ideální pozici v každý daný okamžik. Vy pouze vložíte do krbových kamen suché dříví a aktivujete tuto automatickou pomůcku, která za Vás obstará ostatní. Tento revoluční systém nepřináší výhody a pohodlí pouze pro Vás, ale také pro životní prostředí. Tento systém kontroly přisávání vzduchu pracuje na mechanickém základě bez vnější potřeby energie (elektrické, baterie apod.).

Jednoduché ovládání / zvýšený komfort

Aduro-tronic pracuje za Vás tak, že nemusíte při každém rozpalování kamen několikrát během prvních minut regulovat přívod vzduchu a spalování. Aduro-tronic regulátor aktivujete automaticky při otevření klapky primárního přívodu vzduchu krbových kamen (pod spalovací komorou) a o nic více se starat nemusíte. Jednoduše si můžete lehnout na pohovku a pozorovat krásnou hru plamenů…Aduro-tronic již sám bez Vaší pomoci reguluje množství vzduchu vcházející do spalovací komory.

Minimální spotřeba paliva a ideální spalování

Špatné přisávání vzduchu do spalovací komory zapříčiňuje sníženou účinnost krbových kamen a významně větší spotřebu paliva. Testy uskutečněné v Dánském Technologickém Institutu prokázaly, že krbová kamna, která mají nesprávně nastavené přisávání vzduchu, spalují až o 40% více paliva než krbová kamna, která jsou vybavena automatickým systémem Aduro-tronic. A kromě maximálně hospodárného využití paliva je jednou z největších výhod systému Aduro-tronic to, že zajišťuje ideální a čisté spalování při minimální úniku pevných částic ve spalinách do ovzduší.

Všechna krbová kamna Aduro mají tento regulátor Aduro-tronic namontován již ve výrobě a cena krbových kamen jej již obsahuje, Vy nic více nepřiplácíte...

Aduro Smart Response - ASR

Aduro Smart Response (ASR) je unikátní informačně bezpečnostní systém se dvěma senzory, které komunikují bezdrátově (přes Blue Tooth) s aplikací ve vašem iPhonu nebo iPadu (zatím pro produkty zn. Apple, brzy bude i pro Android). Senzory sledují spalování, aktuální teplotu v kamnech a aplikace vás navádí, jak dokonale ovládat vaše kamna Aduro na základě zrealizovaných tisíců testů.

Informace z aplikace Vám doporučí, kdy přiložit další palivo, informuje o aktuální teplotě a zda kamna hoří optimálně, či při teplotě, která je příliš vysoká nebo příliš nízká. Můžete také získat tipy, jak zjistit, zda je dřevo suché, jak otestovat komín a jak prodloužit čas hoření. Když jste v zelené zóně, je spalování optimální, ale přesunem do červené zóny obdržíte varování. Budete mít záznam nedávného použití, včetně toho, jak se Vaše ovládání kamen vyvíjí v čase.

Z daného vývoje si budete moci vyzkoušet, jaký vliv na optimální spalování má množství přiváděného vzduchu přes primární vzduch, přes sekundární vzduch a jejich vzájemná kombinace v různých poměrech. Tímto způsobem si budete moci zdokonalit spalování a maximálně využít energii uloženou v palivu a spalovat s co nejvyšší účinností. Díky sběru dat budete také vědět, kolik kilogramů dřeva jste spálili a jaké množství CO2 jste uspořili.

ASR Vás také chrání a informuje, když se v kamnech odehrává něco nestandardního - pokud je teplota příliš vysoká, nebo příliš nízká - a jakmile hrozí nějaké nebezpečí, ASR Vám pošle upozorňující zprávu.

ASR dělá váš iPhone nebo iPad vaším osobním kontrolorem kamen, takže vám zbude více času na jiné aktivity, zatímco vaše kamna hoří optimálně. A efektivní spalování je dobré pro životní prostředí - a váš rozpočet.

Váš rozpočet nezatíží ani pořízení systému ASR - cena této jednotky je 3.490,- vč. 21% DPH, aplikace je na AppStore ke stažení zdarma!

Řazení: nejlevnější nejdražší A - Z Z - A
Řazení: nejlevnější nejdražší A - Z Z - A