HAAS SOHN Adria mini II černá, béžová dlažba

Krbová kamna HAAS SOHN Adria mini II černá, béžová dlažba
Doprava ZDARMA Dárek
Cena: 28 990 Kč s DPH

Termín dodání: Skladem

Výrobce: HAAS SOHN
Kód: 0431715010000

DOPRAVA zdarma

Tento produkt doručíme v rámci ceny.

HAAS SOHN Adria mini II černá, béžová dlažba

Krbová kamna HAAS SOHN Adria mini II černá o výkonu 2,5-8,2 kW a účinností 78%. Napojení do komínu je horní a zadní o průměru 150 mm. Kamna HAAS SOHN Adria mini II mají terciální přívod vzduchu. 

Terciální spalování

TERCIÁLNÍ SPALOVÁNÍ –  nazývané jako "dvojí spalování" je spalovacím procesem zužitkovávajícím zbytkových hořlavých plynů, které by za jiných okolností odešly nevyužity se zplodinami komínem. Přívod terciárního vzduchu u krbových kamen firmy HAAS+SOHN Rukov je záměrně neregulovatelný a vedený po bocích spalovací komory. Systém využívá vzduchu vedeného kanálky podél spalovací komory, kde se předehřeje na vysokou teplotu, čímž podpoří kvalitnější spalování. Toto řešení umožňuje přirozené zásobování plamene v odpovídajícím místě podle stávající potřeby a fáze hoření.

Konstrukční provedení

Kamna jsou svařena z ocelových plechů o tloušťce 2-5 mm. V prostřední části kamen je spalovací komora uzavíratelná pomocí přikládacích dvířek, která jsou u některých typů opatřena samozavíracím mechanismem. Dvířka jsou osazena speciálním velkoplošným sklem, které je schopno odolávat teplotám až 800 C. Vnitřní prostor spalovací (plnící) komory je vyložen tepelně a pevnostně odolnými tvarovkami.
Ve spodní části spalovacího komory je zpravidla umístěn jednoduchý, pevný litinový rošt. Před roštem je umístěna zábrana proti vypadávání a sesouvání paliva na dvířka (čelní sklo). Pod roštem je prostor pro popelníkovou zásuvku. Prostor ve spodní části kamen může být využit jako zásobník paliva. Opláštění kamen může být provedeno z ocelového plechu, keramických dlaždic popř. obloženo silnostěnnými kachlemi nebo přírodním kamenem. Ocelová konstrukce kamen včetně plechových obkladů je chráněna speciální žáruvzdornou barvou.

 

Parametry

Minimální tah komína: 12 Pa
Rozměry: 890/546/414 mm
Spotřeba paliva: 0,8-2,4 kg
Terciální spalování: Ano
Vytápěcí schopnost: 45-150 m3
Jmenovitý výkon: 8,2 kW
Rozsah výkonu: 2.5 - 8.2 kW
Výkon min.: 2,5 kW
Výkon max.: 8,2 kW
Průměr kouřovodu: 150 mm
Hmotnost: 95 kg
Účinnost: 78 %
Externí přívod vzduchu: ne
Výška: 890 mm
Šířka: 546 mm
Hloubka: 414 mm
Napojení kouřovodu: horní + zadní
Trouba: ne
Palivo: dřevo, dřevěné brikety, uhelné brikety
Plotýnka: ne
Barva: černá, béžová dlažba

Dotazy a komentáře

Váš dotaz, komentář


Odesláním formuláře potvrzujete souhlas s podmínkami ukládání osobních údajů obchodu 24krby.cz.