Litinová krbová kamna Dovre Vintage 35

Doprava ZDARMA
Cena: 72 335 Kč s DPH

Termín dodání: do 2 týdnů

Výrobce: Dovre
Kód: DOE-130

DOPRAVA zdarma

Tento produkt doručíme v rámci ceny.

Litinová krbová kamna Dovre Vintage 35

Litinová krbová kamna v moderním retro stylu 60. - 70. let - vzhled staré televize.

Nejmodernější systém CB spalování - zplynování dřeva, účinný systém oplachu skla předehřátým vzduchem - tzv. air wash system. Do spalovací komory kamen proudí 3 spalovací vzduchy - primární vzduch jde zespodu pro prvotní spalování dřeva, sekundární vzduch proudí okolo topeniště a vychází horký shora na oplach skla, horký terciární vzduch je přiváděn soustavou trysek v zadní části topeniště a způsobuje druhotné zahoření nespálených částic a dřevoplynu.

Jaké většina kamen Dovre je i tento model vybaven systémem bezroštového spalování doplněného popelníkem. Dochází tak k maximálnímu využití paliva. Kamna umožňují systém nepřetržitého hoření.

Kamna je možné napojit na externí přívod vzduchu zvenku, sklepa nebo technické místnosti. Díky tomu jsou tato kamna vhodná i do nízkoenergetických domů. Nástavec na externí vzduch se dá namontovat podle potřeby zezadu nebo spodní části kamen.

Cyklus hoření kamen na jedno naložení paliva je cca 5 - 7 hodin v závislosti na množství a kvalitě paliva a nastavené intenzitě hoření. Cyklus hoření je doba od přiložení paliva na žhavé uhlíky až do jeho prohoření na zbytkový popel.

Po skončení jednoho cyklu hoření není nutné znovu rozdělávat v kamnech oheň, ale kamna dokáží uchovat v topeništi dostatečně vysokou teplotu pro zapálení nové dávky paliva. kamna tak mohou fungovat v nepřetržitém stáložárném provozu.

Litinová krbová kamna Vintage 35

Parametry

Exter. přívod: průměr 100 mm
Hloubka: 445 mm
Max. délka polen: 35 cm
Nom. výkon: 7 kW
Palivo: dřevo, dřevěné brikety
Vytápěcí schopnost: cca 120-160 m3
Výkonový rozsah: 2,3-9 kW
Vývod: horní i zadní
Výška: 685 mm
Účinnost: 83 %
Šířka: 505 mm
Průměr kouřovodu: 150 mm
Hmotnost: 95 kg

Dotazy a komentáře

Váš dotaz, komentář


Odesláním formuláře potvrzujete souhlas s podmínkami ukládání osobních údajů obchodu 24krby.cz.