Litinová krbová kamna Dovre TAI 45 M

Litinová krbová kamna Dovre TAI 45M - multipalivová
Doprava ZDARMA
Cena: 61 500 Kč s DPH

Termín dodání: více než měsíc

Výrobce: Dovre
Kód: DOE-183

DOPRAVA zdarma

Tento produkt doručíme v rámci ceny.

Litinová krbová kamna Dovre TAI 45 M

Litinová krbová kamna v multipalivovém provedení - v kamnech je možné spalovat nejen dřevo a dřevěné brikety, ale také uhlí a hnědouhelné brikety. Přední dvířka s velkým prosklením pro nerušené sledování ohně. Boční přikládací dvířka pro pohodlné přikládání bez nutnosti otevírat velká přední dvířka, nedochází k úniku kouře do místnosti. Povrchové provedení kamen je černý lak.

Kamna mají automatické řízení přívodu vzduchu pomocí termostatu fungující na principu bimetalové klapky.

Regulační páčka termostatu je v zadní části kamen a umožňuje nastavit intenzitu spalování na 9 různých poloh podle potřeby. Kamna jsou navíc vybavena regulátorem přívodu vzduchu v horní části pro sekundární vzduch a oplach skla, bočním regulátorem pro regulaci spalování uhlí.

Do topeniště kamen je přiváděn primární, sekundární i terciární přivod vzduchu - systém úsporného tzv. terciárního spalování s vysokou účinností. Ve spodní části topeniště je úzky propadávací rošt a pod ním popelník.

Kamna mají účinný systém oplachu skla předehřátým vzduchem - air wash system. Nad topeništěm je umístěn vyjímatelný litinový deflektor, který rozráží kouřové plyny a prodlužuje jejich dráhu, díky čemuž dochází k maximálnímu využití kouřových spalin. Kamna jsou určena pro přechodné i trvalé topení. Díky vysoké schopnosti akumulace litiny kamna hřejí ještě po několika hodinách po vyhasnutí ohně.

Ke kamnům se jako příslušenství dodává zásobník na uhlí, který se vloží shora do topeniště. Jak uhlí zespodu od roštu prohořívá, propadává ze zásobníku další dávka uhlí, a dochází tak k samovolnému doplňování uhlí. Díky tomuto zásobníku je při použití uhlí jako paliva možné docílit dobu hoření až 36 hodin na jedno přiložení.

Litinová krbová kamna Dovre TAI 45 M

Parametry

Doporučený vytápěný prostor: cca 150 - 220 m3
Max. délka polen: 45 cm
Jmenovitý výkon: 9 kW
Rozsah výkonu: 3 - 11 kW
Průměr kouřovodu: 150 mm
Hmotnost: 175 kg
Účinnost: 80 %
Výška: 800 mm
Šířka: 615 mm
Hloubka: 425 mm
Napojení kouřovodu: zadní
Palivo: dřevo, dřevěné brikety, uhelné brikety, uhlí

Dotazy a komentáře

Váš dotaz, komentář


Odesláním formuláře potvrzujete souhlas s podmínkami ukládání osobních údajů obchodu 24krby.cz.