Kamna na dřevo kanuk kanuk 0 VP

Cena: 25 034 Kč s DPH

Termín dodání: do 2 týdnů

Výrobce: Kovotherm
Kód: kanuk0VP

DOPRAVA zdarma

Tento produkt doručíme v rámci ceny.

Kamna na dřevo kanuk kanuk 0 VP

Kamna Kanuk jsou určena do „obyčejného“ prostředí a to nejen pro chaty a chalupy, ale také skleníky, hospodářské objekty a menší dílny, uplatnění nacházejí i v hospodách, pivnicích a klubovnách. Poslouží také jako krbová vložka pro krby nebo kachlová kamna.

Kamna Kanuk jsou ve standardním provedení povrchově upravena černou matovou žáruvzdornou barvou. Prosklenými přikládacími dvířky lze pozorovat ohniště. Netradiční a atraktivní vzhled získají při osazení na speciální podstavec a doplněné opláštěním. Boční opláštění částečně chrání před nebezpečným dotykem v nejexponovanější části kamen a také usměrňuje boční tepelné vyzařování.

Kamna Kanuk mají oproti konvenčním kamnům několik zásadních výhod. První podstatnou výhodou teplovzdušných kamen Kanuk je to, že plášť spalovací komory je zčásti tvořen za sebou střídavě řazenými trubkovými oblouky, které jsou v přímém styku s horkými plyny. Zásluhou vyklenutí vnitřních stran trubkových oblouků navazujících bezprostředně na spalovací prostor, se získá větší teplosměnná plocha ve srovnání s jinými technickými řešeními. Takto lze i při malých rozměrech dosáhnout topných výkonů, kterých nelze dosáhnout u kamen běžné konstrukce.

Druhou podstatnou výhodou je účinný odvod tepla vzduchem, který proudí těmito trubkovými oblouky zdola nahoru, podporuje cirkulaci vzduchu v místnosti a tím i rychlé promíchání vzduchových vrstev s různou teplotou. Kamna Kanuk pracují na principu bezroštového spalování dřeva. Vrstva popelu se tak stává součástí topeniště a plní funkci chlazení spodní části topeniště. Udržuje se tak teplotní rozdíl, který podporuje již zmíněné samovolné proudění vzduchu zdola nahoru v obloukových trubkách. Z kamen se odstraňuje jen přebytečný popel, kterého nebývá mnoho a obvykle se vybírá vždy až po několika dnech topení.

Další výhodou je možnost přikládat po rozhoření větší i nerozštípaná polínka dřeva. Nejvhodnějším palivem jsou přiměřená polena tvrdého i měkkého dřeva. Spalovat lze i jiný kusový dřevní odpad.

Další výhodou teplovzdušných kamen Kanuk je rychlé předání tepla do okolí, protože neobsahují materiály, které by v sobě nejprve teplo akumulovaly. To spolu s přívody sekundárního spalovacího vzduchu přispívá i k vysoké účinnosti, která přesahuje 74%. Výkon kamen lze regulovat pomocí regulačních klapek pro přívod primárního vzduchu a odtah spalin. Kamna Kanuk jsou vysoce jakostní, odpovídají platným předpisům pro použití v EU a je na ně poskytována dvouletá záruční lhůta.

Parametry

Délka polen: 250 mm
Průměr dvířek: 280 mm
Průměrná spotřeba paliva: 2,1 kg.h
Vyhřívaný prostor: 100 m3
Výška osy kouřovodu: 465 mm
Jmenovitý výkon: 6 kW
Průměr kouřovodu: 120 mm
Hmotnost: 56 kg
Účinnost: 70,4 %
Externí přívod vzduchu: ne
Výška: 550 mm
Šířka: 450 mm
Hloubka: 630 mm
Napojení kouřovodu: zadní
Trouba: ne
Palivo: dřevo, dřevěné brikety
Barva: černá

Dotazy a komentáře

Váš dotaz, komentář


Odesláním formuláře potvrzujete souhlas s podmínkami ukládání osobních údajů obchodu 24krby.cz.