Kamna Aduro

Aduro a oheň…by měl být zážitek

Dánská konvekční kamna Aduro v sobě snoubí moderní design, uživatelskou přívětivost, kvalitu a uživatelské funkce v jeden komplexní celek. S Aduro kamny jsme vytvořili podmínky pro nespočet krásných chvil ve Vašich domovech, ať moderních či klasických. Kamna byla navržena proslulými dánskými architekty Torbenem Madsenem a Casperem Stormem, jejichž prvořadým úkolem bylo vytvořit moderní a ekologicky šetrná kamna za atraktivní cenu. Výsledkem je sortiment jednoduché a stylové linie kamen se skrytými panty a bez viditelných svárů. Ovládání je diskrétně skryto tak, aby nebyl narušen zážitek z živého ohně. Všechna kamna jsou konstruována s vysoce účinným systémem oplachu skla, který zabraňuje sazím usazovat se na skle dvířek. Kamna jsou konvekční, tzn. teplo je distribuováno po místnosti prostřednictvím přirozené cirkulace vzduchu. To vytváří jednotnou teplotu v místnosti a zároveň zajišťuje, že je možné umístit kamna blíže hořlavým materiálům než kamna nekonvekční. V zadní části tohoto katalogu najdete požadavky na vzdálenosti, které musí být dodržovány při instalaci.

Aduro a životní prostředí

Výrobky Aduro jsou specifické, moderní a s pokročilou konstrukcí pro nejúčinnější spalovaní, kamna byla vyvíjena a testována ve spolupráci s dánským technologickým institutem. Abychom zdůraznili náš příspěvek k životnímu prostředí, který je založen na správném spalování paliva a šetrné produkci, všechna naše kamna nesou certifikaci NORDIC SWAN ECO-LABEL. To je zárukou, že tyto produkty jsou jedny z nejlepších na trhu. Emise škodlivých částic se pohybují pod úrovní stanovenou NORDIC SWAN ECO-LABEL (jedna z nepřísnějších norem), ba co více kamna Aduro vypouští méně než polovinu z celkového množství částic podle této přísné skandinávské normy. Kamna označená štítkem NORDIC SWAN ECO-LABEL od společnosti Aduro zjednodušují péči o Vás, Vaši rodinu a životní prostředí. Současně jsme vyvinuli jedinečné automatické ovládání přisávání primárního vzduchu Aduro-tronic automatic, které umožňuje dosáhnout optimálního spalování vždy bez sebemenších potíží, a to při minimální spotřebě paliva. Můžete Vaše kamna Aduro rozhořet s čistým svědomím, jelikož topení dřevem je CO2-neutrální. Dřevo během spalování vypouští jen tolik CO2, kolik do sebe absorbuje z atmosféry během svého růstu. Jestliže spalujete dřevo správně, má to pozitivní vliv na hladinu CO2 v přírodě a na změny globálního klimatu.

Aduro a bezpečnost

Kamna a vložky Aduro jsou pevně a bezpečně zkonstruována a pravidelně podstupují nestrannou, externí kontrolu kvality z dánského institutu ECOLABELLING či norské kontrolní společnosti SINTEF. Kromě tohoto prověření byla do výroby zavedena dodatečná kontrola kvality. To zajišťuje Vaši bezpečnost a zaručuje vysoký standard těchto produktů, proto na naše výrobky poskytujeme prodlouženou záruku až 5-let.

Aduro a certifikace výrobků

Kamna Aduro byla vyvíjena a podrobována testům ve spolupráci s dánským technologickým institutem a jsou také testována na nejpřísnější evropské normy. Výrobky Aduro splňují všechny evropské požadavky na emise, účinnost a čistotu spalování, vlastní veškeré evropské certifikáty: NORDIC ECOLABEL/SWAN MARK (Skandinávie), DIN-plus (Německo), SINTEF (Norsko), SWEDCERT (Švédsko), CE-označení (EU), EN13240 (EU).

5-LET ZÁRUKA

Poskytujeme prodlouženou 5-ti letou záruku na všechna krbová kamna a krbové vložky Aduro. Konstrukce kamen a vložek Aduro je konstrukčně pevná a bezpečná, kamna pravidelně podstupují nestrannou, externí kontrolu kvality z dánského institutu ECOLABELLING a norské kontrolní společnosti SINTEF. Kromě tohoto prověření byla do výroby zavedena dodatečná revize kvality, což zaručuje nejvyšší možnou kvalitu výrobků a Vaši bezpečnost.

Prodloužená záruka je platná po registraci na http://www.aduro.dk/index.php?id=450 (záruka platná při registraci do 1měsíce od koupě výrobku).

ADURO-TRONIC AUTOMATIC - ZAŘÍZENÍ, KTERÉ REGULUJE PŘISÁVÁNÍ PRIMÁRNÍHO VZDUCHU ZA VÁS

Tento systém regulace přisávání primárního vzduchu, patentovaný společností Aduro, je velmi praktickou pomůckou, která za Vás reguluje ovladač přisávání primárního vzduchu a zaručuje, že je každý okamžik v ideální pozici. Vy pouze vložíte do kamen suché dříví a aktivujete tuto pomůcku otevřením vzduchu, která za Vás obstará ostatní. Tento revoluční systém přináší výhody a pohodlí nejen pro Vás, ale také pro životní prostředí.

Jednoduché ovládání / zvýšený komfort

Aduro-tronic pracuje za Vás tak, že nemusíte při každém rozpalování kamen několikrát během prvních minut regulovat spalování. Jednoduše si můžete lehnout na pohovku a pozorovat krásnou hru plamenů…

Zlepšená spotřeba paliva a spalování

Špatné přisávání vzduchu do spalovací komory zapříčiňuje sníženou účinnost kamen a významně zvětšuje spotřebu paliva. Testy prokázaly, že kamna, která mají nesprávně nastavené přisávání vzduchu, spalují o 40% více paliva než kamna, která jsou vybavena patentovaným systémem Aduro-tronic. A kromě maximálně hospodárného využití paliva je jednou z největších výhod systému Aduro-tronic to, že zajišťuje ideální a čisté spalování při minimální úniku pevných částic do ovzduší.

Systém kontroly přisávání vzduchu Aduro-tronic pracuje na mechanickém základě bez potřeby elektrické energie. Všechna kamna Aduro mají Aduro-tronic automatiku v základní výbavě

Aduro-tronic je unikátní prvek Vašich kamen Aduro.