SILATERM Rovná deska GRAFIT 3G – 600 x 400 x 30 mm
Kód: GR60/30.png?69639378)


Detailní popis produktu
Popis a použití
Akumulační tvarovky GRAFIT 3G byly vyvinuty pro stavbu plnohodnotných akumulačních topidel, jako jsou krby, kamna, sporáky a hypokaustní systémy. Při jejich vývoji byl kladen důraz na to, aby materiál co nejrychleji začal předávat tepelnou energii do prostoru a zároveň byl schopen v dané objemové hmotnosti naakumulovat maximální možné množství tepla.
Topidla postavená z GRAFITU 3G poskytují dlouhodobé a rovnoměrné sálání tepla, díky čemuž jsou ideální volbou pro realizace, kde je požadována 12–24hodinová akumulace tepelné energie. Tento materiál je vhodný pro náročné zákazníky, kteří hledají nejvyšší úroveň akumulačního vytápění.
Technické vlastnosti a zpracování
Materiál GRAFIT 3G disponuje minimální objemovou hmotností 2 100 kg/m³, což mu zajišťuje mimořádné akumulační schopnosti. Oproti standardním šamotům nabízí jednodušší zpracovatelnost, a to i přes svou vysokou pevnost a tvrdost.
Zpracování se provádí úhlovou bruskou s carborundovým (kamenným) kotoučem nebo na stolní pile. Desky a tvarovky lze bez omezení obkládat jakýmkoliv typem obkladu. Pro dosažení maximální tepelné vodivosti obsahuje GRAFIT 3G vysoký podíl přírodního minerálu grafitu, který zajišťuje rychlý a rovnoměrný přenos tepla v celé hmotě materiálu.
K dispozici je také široká škála tvarovek, umožňující technicky precizní a konstrukčně náročné stavby akumulačních topidel.
| Objemová hmotnost | 2 100 kg/m³ |
|---|---|
| Pevnost v tlaku | 34 MPa |
| Tepelná vodivost při 200 °C | 1,4 W/m·K |
| Tepelná odolnost | do 500 °C |
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Akumulační tvarovky |
|---|---|
| Délka: | 600 mm |
| Šířka: | 400 mm |
| Tloušťka: | 30 mm |
| Hmotnost: | 15,8 kg |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
