KAWMET krbová kamna Premium SELENA S14 ECO
Kód: EKO-011219.png?69639378)
15 let praxe
stovky pečlivě realizovaných krbů a kamen

Prodej & montáž
doprava a odborná montáž přímo u vás doma

Showroom v Opavě
krby a kamna si můžete prohlédnout osobně
Detailní popis produktu
KAWMET krbová kamna Premium SELENA S14 ECO
KAWMET PREMIUM SELENA S14 ECO jsou litinová kamna na dřevo z řady PREMIUM. Tato řada krbových kamen KAWMET má velkou řadu výhod, z nichž hlavní jsou splnění požadavků na ekodesign,krásný design a vysoký výkon.
Výhody kamen KAWMET PREMIUM
- vyrobena z vysoce kvalitní vermikulární litiny, která zvyšuje tepelnou vodivost o 30 % a snižuje spotřebu dřeva o 30 %.
- žáruvzdorné sklo Robax, které odolává teplotám až 800 °C.
- oplach skla
- zabudovaný deflektor, který výrazně zvyšuje ůčinnost.
- regulace přívodu vzduchu přes popelník
Soulad kamen KAWMET PREMIUM s Ekodesignem
Díky použití vermikulární litiny splňují volně stojící kamna KAWMET PREMIUM normy Ekodesignu:
- o 30 % pevnější než běžná litinová kamna;
- snižují emise CO, pevných látek a organických látek zlepšením kvality ovzduší a životního prostředí snížením potřeby dřeva;
- vyhřívají místnost asi o 30 % rychleji, díky zvýšené tepelné vodivosti;
- o 35 % nižší spotřeba paliva, čímž se šetří dřevo při používání.
Ekodesign - je směrnice Evropského parlamentu o energetických požadavcích a emisích pro topná zařízení. Jeho cílem je:
- zvýšení využívání obnovitelné energie v EU;
- snížení spotřeby energie;
- snížení emisí skleníkových plynů.
To znamená, že jejím cílem je co nejčistší vzduch a úspora energetických zdrojů Země.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Litinová krbová kamna |
|---|---|
| Záruka: | 24 |
| Hmotnost: | 100 kg |
| EAN: | 5904204501309 |
| Barva: | černá |
| Deflektor (clona): | Ano |
| Délka polen: | 40 cm |
| Emise CO (při 13% O2): | 0,09 % |
| Externí přívod vzduchu (F): | Ne |
| Jmenovitý výkon (F): | 6,5 kW |
| Kouřovod (F): | 130 mm |
| Materiál (F): | litina |
| Napojení kouřovodu (F): | horní, zadní |
| Norma: | EN 16510-2-1, Ekodesign |
| Palivo (F): | dřevo, dřevěné brikety |
| Popelník: | Ano |
| Provozní tah: | 12 Pa |
| Přikládání: | přední |
| Regulovatelný výkon maximální: | 8,4 kW |
| Regulovatelný výkon minimální: | 3,3 kW |
| Rozměr kamen (Š x V x H): | 535x700x409 mm |
| Rozměr skla (Š x V): | 380x292 mm |
| Sekundární spalování: | Ne |
| Typ kamen: | jednoplášťová, sálává |
| Typ skla: | rovné |
| Účinnost kamen: | 76 % |
| Váha: | 100 Kg |
| Vytápěcí schopnost: | 175 m3 |
| Způsob vytápění (F): | teplovzdušný |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
