Romotop Tala 10 TV černá

Krbová kamna TALA 10 TV plech s teplovodním výměníkem
Doprava ZDARMA Doprodej
Cena: 21 900 Kč s DPH

Termín dodání: Skladem

Výrobce: Romotop
Kód: 101229878

DOPRAVA zdarma

Tento produkt doručíme v rámci ceny.

Romotop Tala 10 TV černá

Designově čisté provedení krbových kamen TALA zaujme příznivce jednoduchých tvarů a řešení. Tato řada kamen nabízí zvýšený energetický užitek z topení. Dobrou konstrukcí topeniště je současně zachován základní požadavek na kamna – nerušený pohled do ohně přes čisté prosklení. Přebytek tepla je využíván teplovodním výměníkem, který je integrován přímo v topeništi kamen. 

  • možnost zapojení horního nebo zadního odvodu spalin
  • přívod sekundárního vzduchu, díky kterému je sklo dvířek omýváno, a tak nedochází k usazování nečistot
  • regulace primárního a sekundárního přívodu vzduchu jediným ovládacím prvkem

Krbová kamna Romotop Tala 10 s teplovodním výměníkem .

 

KAMNA S TEPLOVODNÍM VÝMĚNÍKEM

Konstrukce teplovodního výměníku u kamen Romotop je připravena inteligentním a vyspělým způsobem. Proporce kamen i estetika hoření zůstávají plnohodnotně zachovány, navíc je ohříván otopný teplovodní systém domu. Kamna tak disponují zvýšenou účinností spalování a výrazně spoří celkové náklady na vytápění objektů.

ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKA KRBOVÝCH KAMEN TALA s teplovodním výměníkem 

 

Odtahové hrdlo spalin

Je koncipováno tak aby Vám maximálně  usnadnilo připojení krbových kamen ke komínu nebo tahovému systému. Hrdlo kouřovodu je vyrobeno z masivní litiny a je ho možno přemontovat pro horní nebo zadní napojení.


Samozavírání dvířek

Dvířka krbových kamen jsou pro Vaši bezpečnost opatřena vratnou pružinou, kteráv případě  opomenutí tyto dvířka sama přivře. Zamezí se tak nebezpečným následkům vypadnutí žhavého kusu z ohniště. Nebude‐li Vám toto bezpečností opatření z jakéhokoliv důvodu vyhovovat, je možné pružinu snadno demontovat.


Prosklení dvířek

Krbová kamna jsou vybavena prosklenými přikládacími dvířky, čímž se maximálně zvyšují uživatelský komfort krbových kamen.  
Šamotové desky topeniště, jímž jsou krbová kamna vybavena, zajišťují vysokou teplotu ohniště  a tím dokonalý průběh hoření a maximální předání tepla do teplovodního výměníku. Šamot je navíc cenově  nenáročným materiálem, takže při jeho nechtěném poškození neriskujete vysokou
investici do případné opravy.


Vyjímatelný rošt a popelník

V průběhu hoření dochází k propadávání popela přes vyjímatelný rošt do popelníku. Rošt je vyroben z masivní litiny. Popelník má charakter klasické zásuvky a je vyroben z pozinkovaného plechu.


Regulace přívodu vzduchu

Vzduch přiváděný pro hoření je plně  regulovatelný samostatně  primární i sekundární vzduch. Sekundární vzduch zlepšuje hoření zejména ve smyslu zvýšení účinnosti a snížení hodnot emisí CO. V této krbové vložce dochází k natolik  čistému spalování, že není potřeba přívodu dodatečného terciálního vzduchu pro hoření. V případě instalace automatické regulace hoření, přebírá tato veškerou obsluhu ovládání přiváděného vzduchu. Systém regulace přívodu vzduchu je navržen tak, aby nikdy nebylo možno přístup vzduchu pro hoření naprosto uzavřít. To je z bezpečnostního hlediska velmi důležité, neboť v opačném případě by mohlo při určitých podmínkách dojít při neopatrném otevření dvířek k výbuchu plynů  vznikajících při hoření.


Předehřev spalovacího vzduchu

Krbová kamna jsou vybavena velkou komorou a kanály, ve kterých dochází k předehřívání sekundárního vzduchu potřebného pro spalování. Dochází tak ke zkvalitnění procesu hoření a zvýšení účinnosti.


Teplovodní plášť

Teplovodní výměník je realizován prostřednictvím dvojitého pláště  na zádní stěně  krbových kamen. Výměník je vybaven žebry pro usměrnění cirkulace otopné vody. Tyto žebra zároveň zvyšují pevnost výměníku. Výměník je zkoušen na přetlak 5 bar, dovolený provozní přetlak je 2,5 bar. Vstup a výstup do výměníku je realizován ve spodní  části odnímatelným krytem. V horní  části výměníku jsou instalovány dvě  jímky pro teplotní  čidla a ruční odvzdušňovací ventil. Pro snížení ztrát únikem tepla z výměníku do interiéru je výměník tepelně izolován.

Kvalita

Výroba těchto krbových kamen   a příslušenství probíhá od přípravy polotovarů, přes svařování až po konečné lakování na robotizovaných linkách a NC strojích. Tím je zaručena vysoká přesnost, kvalita výroby a jakost spojování materiálů. Každá krbová kamna prochází trojím zkoušením výměníku. V první fázi jsou po svařování provedeny penetrační zkoušky, za kterými následují zkoušky tlakové. Po konečné montáži jsou ještě  jednou každá kamna podrobena tlakové zkoušce. Také dochlazovací smyčka výměníku je zkoušena tlakovou zkouškou ve vodní lázni.

Parametry

Externí přívod vzduchu: ne
Hloubka: 440 mm
Hmotnost: 140 kg
Jmenovitý výkon: 9 kW
Jmenovitý výkon teplovodního výměníku: 4,5 kW
Napojení kouřovodu: horní + zadní
Palivo: dřevo, dřevěné brikety
Průměr kouřovodu: 150 mm
Regulovatelný výkon teplovodního výměníku: 2,5 - 6,5 kW
Rozsah výkonu: 4-14 kW
Výkon max.: 14 kW
Výkon min.: 4 kW
Výška: 1064 mm
Šířka: 530 mm
Provedení: plech
Rozměry (v xš x h): 1064 x 520 x 440 mm
Vytápěcí schopnost: 220 m3
Účinnost: 78

Dotazy a komentáře

Váš dotaz, komentář