Boreal E4000S - kamna krbová

-27% Doprava ZDARMA Akce
Cena: 21 490 Kč s DPH
běžná cena: 29 342 Kč, sleva -27%

Termín dodání: Skladem

Výrobce: Boreal
Kód: BOE4000S

DOPRAVA zdarma

Tento produkt doručíme v rámci ceny.

Boreal E4000S - kamna krbová

Moderní dvouplášťová krbová kamna se zásuvkou pro ohřívání, pečení a grilování pod horním příklopem, nerezová madla v přední části a na bocích kamen, černé orámování skla. Možnost provedení horní desky kamen v několika barevných variantách. Možnost napojení na externí přívod vzduchu po dokoupení speciální sady pro montáž.

Materiály

Kamna Boreal jsou dvouplášťová vyrobená z kvalitní oceli s příměsí uhlíku pro delší životnost a tepelnou odolnost a stálost. Dvířka krbových kamen a celá spodní část topeniště (nejvíce namáhané části) jsou vyrobeny z kvalitní litiny. Topeniště je obložené žáruvzdornými tvarovkami české výroby (značky Promat).

Technologie spalování

Všechna krbová kamna Boreal mají jako standard systém dvoustupňového spalování (příváděný primární, sekundární a terciární vzduch) pro vysokou účinnost spalování, nízké emise vypouštěné do ovzduší a dlouhou dobu hoření. Samozřejmostí je také systém oplachu skla vzduchem tzv. vzduchová clona, která udržuje sklo déle čisté při hoření.

Ovládání kamen

Každý uživatel kamen Boreal jistě ocení jednoduché a pohodlné ovládání kamen pomocí jednoho táhla ve spodní části kamen. Posunem tohoto regulačního táhla dochází k nastavení všech 3 přívodu vzduchu do optimální úrovně tak, aby kamna pracovala ve zvoleném režimu. Pákové otevírání kamen je snadné a dokáže dobře utěsnit spalovací komoru.

Rychlejší vytopení i větších místnosti díky ventilátoru

Jako bonus mají kamna Boreal v sobě zabudovanou také turbínu - tangenciální ventilátor, který nasává studený vzduch od podlahy, ten prochází okolo vnitřního pláště kamen, kde se zahřívá a vychází průduchy v horní části.Díky tomu můžete rychleji a rovnoměrněji vytopenit i větší a vzdálenější prostory. Pokud nechcete, tak není nutné ventilátor zapojovat a používat!

Ventilátor je možné nastavit na 3 pozice - pomalá rychlost, vysoká rychlost nebo provoz podle termostatu, který sám reguluje spínání a vypínání ventilátoru podle teploty kamen.

Boreal E4000S - kamna krbová

Parametry

Hmotnost: cca 93 kg
Jmenovitý výkon: 7 kW
Průměr kouřovodu: 150 mm
Doporučené palivo: dřevo, dřevěné brikety
Max. délka dřeva: 47 cm
Regulovatelný výkon: 3 - 9,5 kW
Rozměry celkové v x š x h: 962 mm x 622 mm x 440 (473 s madly) mm
Rozměry topeniště š x v x h: 447 x 306 x 286 mm
Spotřeba dřeva: 4,4 kg/hod při jmenovitém výkonu
Vytápěcí schopnost: až 237 m3
Vývod: zadní
Účinnost: 75 %

Dotazy a komentáře

Váš dotaz, komentář