Boreal CH4000ED - krbová kamna rohová pravá

-5% Doprava ZDARMA
Cena: 31 302 Kč s DPH
běžná cena: 32 950 Kč, sleva -5%

Termín dodání: obvykle do 2 týdnů

Výrobce: Boreal
Kód: BOCH4000ED

DOPRAVA zdarma

Tento produkt doručíme v rámci ceny.

Boreal CH4000ED - krbová kamna rohová pravá

Vysoká dvouplášťová krbová kamna na dřevo s předním a bočním pravým sklem, podstavec s úložným prostorem na dřevo. Kamna je možné napojit na teplovzdušné rozvody. Tato kamna mají specifický design a jsou kontruována jako hybridní krb - přechod mezi krbovými kamny a krbem. Výhodou u tohoto modelu je, že může sloužit jako krb vyrobený z plechu v industriálním vzhledu bez nutnosti stavebních prací a můžete ho kdykoli jednoduše přemístit nebo vyměnit. Nad topeništěm je umístěna tzv. čepice a nahoru stoupající ozdobný kryt kouřovodu, který vede až do stropu (nastavitelná výška podle stropu 2400 - 2880 mm) Spodní část krytu kouřovodu je připevněna ke kamnům a horní část se přimontuje ke stropu.

Materiály

Kamna Boreal jsou dvouplášťová vyrobená z kvalitní oceli s příměsí uhlíku pro delší životnost a tepelnou odolnost a stálost. Dvířka krbových kamen a celá spodní část topeniště (nejvíce namáhané části) jsou vyrobeny z kvalitní litiny. Topeniště je obložené žáruvzdornými tvarovkami české výroby (značky Promat).

Technologie spalování

Všechna krbová kamna Boreal mají jako standard systém dvoustupňového spalování (příváděný primární, sekundární a terciární vzduch) pro vysokou účinnost spalování, nízké emise vypouštěné do ovzduší a dlouhou dobu hoření. Samozřejmostí je také systém oplachu skla vzduchem tzv. vzduchová clona, která udržuje sklo déle čisté při hoření.

Ovládání kamen

Každý uživatel kamen Boreal jistě ocení jednoduché a pohodlné ovládání kamen pomocí jednoho táhla ve spodní části kamen. Posunem tohoto regulačního táhla dochází k nastavení všech 3 přívodu vzduchu do optimální úrovně tak, aby kamna pracovala ve zvoleném režimu. Pákové otevírání kamen je snadné a dokáže dobře utěsnit spalovací komoru.

Rychlejší vytopení i větších místnosti díky ventilátoru

Jako bonus mají kamna Boreal v sobě zabudovanou také turbínu - tangenciální ventilátor, který nasává studený vzduch od podlahy, ten prochází okolo vnitřního pláště kamen, kde se zahřívá a vychází průduchy v horní části.Díky tomu můžete rychleji a rovnoměrněji vytopenit i větší a vzdálenější prostory. Pokud nechcete, tak není nutné ventilátor zapojovat a používat!

Ventilátor je možné nastavit na 3 pozice - pomalá rychlost, vysoká rychlost nebo provoz podle termostatu, který sám reguluje spínání a vypínání ventilátoru podle teploty kamen.

Boreal CH4000ED - krbová kamna rohová pravá

Parametry

Doporučené palivo: dřevo, dřevěné brikety
Max. délka dřeva: 56 cm
Regulovatelný výkon: 7 - 12 kW
Rozměry celkové v x š x h: 2400 - 2870 mm x 740 mm x 438 mm
Rozměry topeniště š x v x h: 580 x 306 x 287 mm
Spotřeba dřeva: 3,7 kg/hod při jmenovitém výkonu
Vytápěcí schopnost: až 287 m3
Vývod: horní
Účinnost: 77 %
Jmenovitý výkon: 11,5 kW
Průměr kouřovodu: 150 mm
Hmotnost: cca 157 kg

Dotazy a komentáře

Váš dotaz, komentář


Odesláním formuláře potvrzujete souhlas s podmínkami ukládání osobních údajů obchodu 24krby.cz.